Vánoční koncert žáků ZŠ s kapelou Z5 a obecní besídka

Vánoční koncert žáků je v Rybništi už tradicí, hosté zaplnili sál do posledního místečka a nemálo z nich zůstalo ještě na obecní besídce.

Akci zahájila ředitelka školy paní Martina Kočišová a slovem poděkování, přání a výzvy k dobrému skutku pokračovala místostarostka Petra Vojtěchová.

I když děti byly oslabené nemocemi, zpívalo jim to neuvěřitelně dobře. Několik vánočních melodií zpívaly jen slečny ze školního sborečku, ale ladilo to i celé škole, protože Jana Dašová umí "svůj" sbor perfektně připravit. Děkujeme za trpělivost a nadšení, se kterým všechny koledy a vánoční písně s dětmi nacvičuje. Kapele Z5 za čas strávený s našimi dětmi a mitru zvuku Liboru Čápovi za bezvadné ozvučení koncertu!

Za báječný zážitek byla pro děti nachystána sladká odměna, a ne tak ledajaká. Čokoládová fontána s pravou belgickou čokoládou, kterou nám zapůjčila a čokoládu připravila MANA čokoládovna Krásná Lípa, byla potěšením pro každého zpěváčka.

Po báječném koncertu dětí a čokoládové pauze jsme si kapelou Z5 i zatancovali a zazpívali. Byl to nádherný sobotní podvečer a večer, plný vánoční atmosféry, pohody a radosti.

Dále děkujeme Klubu důchodců za cukroví a jejich vánočky a štoly, restauraci Kulturní dům za provoz baru a Ústeckému kraji za finanční podporu (prostřednictvím MAS Český sever z Programu na podporu komunitního života na venkově 2022).

Při plánování akce jsem přemýšlela o tom, že ke každé besídce patří vánoční stromeček a pod každý stromeček dárky… a jsem ráda, že mnoho z vás se připojilo k myšlence, že nejhezčím dárkem totiž může být obdarovat druhé. Třeba ty, kterým se náhle ponoří život do tmy, protože díky nemoci přišli o zrak. A přesto sami rozdávají světýlka naděje podobně postiženým lidem. To je příběh Romana Vaňka z Varnsdorfu, který po ztrátě zraku založil spolek Život jde dál. K osobním vzkazům mohli hosté připadat nějakou korunku pro spolek nebo přinést pamlsek pro vodícího psa Nabuchodonozora.  Nádhernou částku 4.444,- Kč a nějaké pamlsky, spolu s milými vzkazy od dětí bude spolku do Vánoc předáno. Z celého srdce děkuji všem dárcům!

Bc. Petra Vojtěchová, místostarostka