Výlov Školního rybníku 2022...

... aneb konec sumečka amerického v našich vodách

Po 9 letech jsme museli znovu vypustit a slovit Školní rybník. Důvodem výlovu bylo přemnožení nepůvodního druhu - sumečka amerického. Ten se nekontrolovatelně rozmnožoval a požíral, co se dalo, čímž zároveň negativně ovlivňoval i sportovní rybaření.

Z důvodu přívalového deště, který měl za následek zvětšení přítoku do rybníka, jsme výlov museli rozdělit do dvou dnů 5. a 6.11.. Vylovené ryby byly "zazimovány" v jiném rybníce a na jaře budou vráceny zpět. Úlovky byly slušné:

300 ks kapra obecného (vel. 40-65 cm),

53 ks amura bílého (vel. 80-90 cm),

20 ks sumce velkého (největší 180 cm),

2 ks štiky obecné (největší 90 cm),

42 ks candáta obecného (vel. 80-90 cm),

5 ks lína obecného a 2 ks tolstolobika (největší 90 cm).

Sumeček jako krmivo poslouží Zoologické zahradě  Děčín - Pastýřská stěna.

Rád bych poděkoval svému zástupci Tomáši Krajmerovi,  asistentům rybářské stráže i všem dalším, kteří mi pomáhali v průběhu roku a hlavně na výlovu rybníka. Na něm se aktivně podílel i starosta obce Roman Forfera a nesmím zapomenout na vynikající práci rybnišťských hasičů pod vedením Jaromíra Chroustovského. Velké díky!

Následovat bude nejnutnější údržba na výpustném zařízení (požeráku). Rybník se nechá přes zimu vymrznout a brzy na jaře se zase napustí, abychom stihli novou rybářskou sezónu, která začíná 1. dubna. Prosba na závěr  – sháním dva asistenty rybářské stráže. Pokud by měl někdo zájem, je potřeba se přihlásit na obecním úřadu. Jinak prosím nezapomeňte vrátit povolenky! Děkuji. Přeji, nejen rybářům a rybářkám, hodně zdraví a životní pohody v roce 2023.

Petrův zdar!

Andrej Kočiš, hospodář

Veškeré informace o sportovním rybolovu jsou zaktualizovány na webu obce zde.