Rybniště má bronz

Porota soutěže Ústeckého kraje Moje obec - můj domov ohodnotila podanou přihlášku obce a prezentační video třetím místem. Z ocenění máme radost a bereme ho jako další motivační prvek pro naši společnou práci.

Vyhodnocení soutěže Moje obec – můj domov

Letošní premiérová soutěž s názvem Moje obec – můj domov, která byla vyhlášena v rámci Programu obnovy venkova Ústeckého kraje, byla vyhodnocena. Vítězné obce se mohou těšit na finanční odměnu v rozmezí 20 – 100 tis. korun, které budou rozděleny dle pořadí na vítězném žebříčku.

Cílem této soutěže bylo ocenit a zviditelnit činnost obcí v Ústeckém kraji o velikosti do 2 000 obyvatel při řešení vzhledu obce (intravilánu) za období od 01/2020 do 10/2021. Ústecký kraj obdržel celkem 20 přihlášek, z nichž do hodnocení postoupilo 19. Z formálního hlediska do hodnocení nepostoupila pouze jedna obec, a to z důvodu nesplnění předepsaných podmínek soutěže.

Z žádostí, videí, prezentací a fotografií soutěžících obcí komise hodnotila podle schválených kritérií:

1. Množství realizovaných aktivit
  2. Počet zapojených obyvatel, spolků a podnikatelů
  3. Inovativnost přístupu
  4. Přenositelnost dobré praxe

Ve výsledném hodnocení byla obsazena všechna místa, z nichž na 1. – 4. pozici jsou odstupňovaní hlavní výherci a obce na 5. – 19. místě obdrží stejnou výši odměny.

Celkové výsledky soutěže jsou:

• 1. místo                  Lukavec
  • 2. místo                  Srbská Kamenice
  • 3. místo                  Rybniště
  • 4. místo                  Chotiměř
  • 5. – 19. místo         Janov, Hora Svatého Šebestiána, Výsluní, Hlinná, Jimlín, Dolní Poustevna,
                                   Světec, Brandov, Velemyšleves, Všestudy, Přestanov, Jiřetín pod Jedlovou,
                                   Velemín, Koštice, Řehlovice

Všem zúčastněným obcím patří poděkování za účast a blahopřání k ocenění.

Soutěžní video obce Rybniště najdete zde.