Den dětí 2017

Původní termín dětského dne v neděli 4.6.2017 zhatil silný déšť, proto se organizátorky rozhodly akci o týden přesunout. A dobře udělaly! Nedělní odpoledne 11.6.2017 bylo fotbalové hřiště plné nejen dětí (dorazilo jich 71), ale i slunce.

V letošním roce na děti čekalo 10 stanovišť s různými úkoly (skákání přes gumu, lovení rybiček, střelba ze vzduchovky, kop na branku a další). Za splnění úkolů si děti odnesly zasloužený balíček s dobrotami a dalšími drobnostmi. V balíčku děti našly také úžasné perníčky ve tvaru kapříka, kapiček a smajlíků, které speciálně pro Rybnišťský dětský den vymyslela a upekla paní Lenka Milerová z Varnsdorfu. Děti také dostaly poukázku na malinovou limonádu a pomohly vyzdobit „obecní květináč“ – starší se podepsaly, menší něco nakreslily.  Pro květináč najdeme vhodné místo na obecním úřadě. Většina dětí pak využila další atrakce, a to projížďky na koních, které zajistila rodina Vanžurova z JV Ranche.

O tvořivou dílničku se letos postaralo občanské sdružení Lenička z Varnsdorfu, děti si mohly vymalovat malého medvídka nebo dodělat keramické sluníčko.  K prodeji byly také zajímavé rukodělné výrobky, z jeho výtěžku sdružení pomáhá hendikepovaným dětem ze Šluknovského výběžku.